واردات پوشاک به کمتر از ۲۰ درصد رسید

کاهش واردات پوشاک ، اقزایش تولید پوشاک داخلی

رئیس اتحادیه صنف تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک تهران گفت : اصلی ترین عامل تعطیلی واحدهای تولیدی ، واردات بی رویه پوشاک بود که با توجه به قوانبن جدید این رقم به کمتر از۲۰ درصد رسیده است.

ابوالقاسم شیرازی با اشاره به شرایط مطلوب تولیدکنندگان پوشاک در کشور اظهار داشت :

پس از عبور از رکورد ۲ ساله بازار پوشاک که منجر به تعطیلی ۷۰ درصد واحد های تولید شده بود ، با نوجه به عزم حمایت از کالای ایرانی و پشتیبانی دولت و اتاق اصناف از تولیدکنندگان پوشاک عمده ، جان تازه ای به کالبد فعالان این حوزه دمیده شد.

وی با اشاره به مشکلات تولبدکنندگان پوشاک داخلی تصریح کرد: با توجه به نوسانات بازار ارز تهیه مواد اولیه وارداتی و خرج کار با مشکلاتی مواجه هستیم اما تلاش هایی برای برطرف کردن این موضوع صورت گرفته است امیدواریم تا بتوانیم در کنار تامین پوشاک مورد نیاز بازار های داخلی صادرات هم داشته باشیم.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان :

وی با اشاره به ممنوعیت ورود برخی برند ها به بازار داخلی تاکید کرد:

وزارت صنعت ، معدن و تجارت دستورالعملی برای ممنوعیت واردات برخی برند ها را داشت با توجه به توانایی تولیدکنندگان داخلی نیاز به تولیدات خارجی در کشور نیست و همینطور شرکت های خارجی که مجوز فعالیت واردات دارند با هدف تولید در بازار پوشاک فعالیت میکنند

شیرازی بیان کرد:

تولیدکنندگان داخلی تمام تلاش خود را برای ارائه پوشاک با قیمت و کیفیت مناسب انجام میدهند در این میان مردم باید در جهت حمایت از تولیدات داخلی توقع خود را پایین بیاورند تا صنعت پوشاک در کشور رشد کند.

حمایت دولت از تولیدکنندگان پوشاک عمده

رئیس اتحادیه صنف تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک تهران با انتقاد از واردات بی رویه  پوشاک عمده طی سال های گذشته در کشور بیان کرد:

اصلی ترین عامل تعطیلی واحد های تولیدی واردات بی رویه  پوشاک بود که خوشبختانه این رقم به کمتر از ۲۰ درصد رسیده است

وی با اشاره به نقش دولت تصریح کرد:

با توجه به فعالیت دوباره تولیدکنندگان پوشاک ، دولت میتواند در قالب برنامه حمایتی از دریافت مالیت و عوارض صرف نظر کند تا صنعت پوشاک در کشور شکل بگیرد. در در انتها با بیان اینکه ارز برای تامین مواد اولیه وارداتی پوشاک تخصیص داده شده است ، خبر از رفع مشکلات کمبود این صنعت را داد.

تولیدپوشاک عمده-پارس ردا

نتیجه گیری :

در راستای حمایت از کالای ایرانی این فرصت برای توایدکنندگان پوشاک به وجود آمده است تا با تواید با کیفیت و طراحی مناسب پوشاک به خوبی بازرا داخلی را پوشش دهند و همینطور فرصت صادرات را نیز برای خود افزایش دهند. با توجه به کاهش واردات پوشاک خارجی ، نیاز بازار داخلی به پوشاک بیشتر میگردد و این امر نوید دوباره حرکت چرخدنده های صنعت پوشاک را میدهد

.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست اصلی